Ťažká rana pre horských záchranárov! Martin skonal po pohrebe svojho parťáka a najbližšieho kolegu

POPRAD – Horskí záchranári prežívajú mimoriadne smutné obdobie. Po tom, čo pred viac ako týždňom, v nedeľu, 12. júna zomrel ich dlhoročný kolega Gejza Haak (†78), o týždeň na to, skonal aj jeho najbližší spolupracovník záchranár Martin Mladoň (†80).

 

Horskí záchranári, rodina, či priatelia sa na poslednej rozlúčke, ktorá sa uskutočnila 17. júna rozlúčili mužom, ktorý svoj život zasvätil pomáhaniu iným, záchranárom Gejzom Haakom. Na pohreb samozrejme prišiel aj jeho dlhoročný kolega Martin Mladoň, ktorý slúžil po jeho boku až neuveriteľných 30 rokov. Martina zrejme natoľko zasiahla tragická správa o odchode dlhoročného parťáka, že krátko po Gejzovom pohrebe skolaboval a z bezvedomia sa ho už prebrať nepodarilo. A tak ako začali dvaja oddaní záchranári spolu slúžiť v Horskej záchrannej službe v roku 1996, tak aj spolu odišli. O smutnej správe informovala TV JOJ.

Horská záchranná služba

Martin Mladoň na svojich záchranárskych čias. Zdroj: FB Jozef Janiga

Smutná správa: Odišla legenda horskej záchrannej služby

„Dnes nás náhle opustil bývalý horský záchranár Martin Mladoň. Je neuveriteľné, aké zvraty nám dokáže život pripraviť v každodennom živote. S Martinom sme sa stretli ešte dnes na pohrebe Gejzu Haaka, a krátko na to som sa dozvedel túto neuveriteľnú správu. Až z toho mrazí,“ napísal o náhlom odchode svojho kolegu záchranár Jozef Janiga. Martin bol pre neho úžasným človekom a veľkým učiteľom. „V krátkom čase odchádza ďalšia osobnosť, ktorá formovala horskú záchranu v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch. A zároveň s touto generáciou ako keby odchádzalo aj kúsok nášho detstva. Všetky tieto osobnosti formovali naše postoje, smerovania a zrazu odchádzajú z našich životov. Už nestoja po našich bokoch, už nám nedávajú cenné rady,“ doplnil.

Hakk, Mladoň, Horská záchranná služba

Gejza Haak vľavo a Martin Mladoň úplne vpravo. Zdroj: FB Pavol Retter

Smútok nad smrťou svojho obľúbeného kolegu na sociálnej sieti vyjadrili aj členovia Horskej záchrannej služby, „Dňa 17.06.2022 nás náhle opustil vo veku 80 rokov náš bývalý kolega Martin Mladoň. Posledná rozlúčka s ním sa bude konať dňa 22.06.2022 o 14:30 hod. V Dome smútku v Tatranskej Lomnici. Ďakujeme za všetko, nikdy nezabudneme…,“ napísali záchranári ku ktorým sa pridal aj syn legendárneho záchranára s rovnakým menom, „Posledná rozlúčka s mojím otcom Marošom Mladoňom bude v stredu 22.6.2022 o 14:30 na cintoríne v Tatranskej Lomnici,“ uzavrel Martin Mladoň mladší.

Zomrela ďalšia legenda Horskej záchrannej služby. Zdroj: FB HZS

Viac o téme: Gejza Haak, Horská záchranná služba, Martin Mladoň, Poprad, služba, Tatranská Lomnica, tragédia, úmrtie, Vysoké Tatry

Súvisiace články