Regióny Prešov Top

Kráľovná škandálov Tabák UŠETRILA NA POKUTE takmer 3000 eur!

Romana Tabák
Poslankyňa Romana Tabák. Zdroj: FB poslankne

VYSOKÉ TATRY – Poslankyňa Romana Tabák (OĽANO) si v júli poriadne zavarila! Rozhodla sa totiž vykúpať v prísne chránenom území vysokohorských vodopádov. Dnes už poznáme výšku jej pokuty, ktorá vás prekvapí. Je totiž niekoľko násobne nižšia ako suma, ktorá zákonodarkyni hrozila. 

 

Nedá sa len tak okúpať a schladiť, kde si zaumienite. Zistila to aj samotná poslankyňa Romana Tabak, ktorá sa pri horskej turistike nemiestne okúpala v tatranskom potoku. Fotky z otužovania nešťastne zverejnila dokonca na svojom facebookovom profile a miesto “činu” označila ako Studenovodské vodopády. Táto fotografia spustila lavínu kritiky širokej verejnosti.

Poslankyňa Tabak opäť šokuje: Kúpanie v chránenej oblasti!

Išla po nej inšpekcia

“Správa Tatranského národného parku podá pre kúpanie sa poslankyne Národnej rady Romany Tabák v tatranskom horskom potoku podnet na Slovenskú inšpekciu životného prostredia”, reagovala hovorkyňa správy tatranského parku Bocková poukazuje na to, že akákoľvek propagácia zakázanej činnosti je nežiaduca. “Veríme však, že väčšina návštevníkov národného parku rešpektuje zákon a správa sa k prírode ohľaduplne,” doplnila s tým, že “Po prešetrení podnetu môže uložiť fyzickým osobám, podnikateľom a iným právnickým osobám sankcie v zmysle zákona o ochrane prírody,” povedala hovorkyňa.

Poslankyňa TABÁK SI ZAVARILA! Pre kúpanie v chránenej oblasti ide po nej inšpekcia!

Romana Tabak, Studenovodské vodopády
Romana Tabák sa za svoje správanie aj verejne ospravedlnila.
ZDROJ Foto: Prezident

Romana Tabak po ostrej kritike na sociálnych sieťach zverejnila príspevok, ktorým vysvetľuje vzniknutú situáciu. “Zle som označila miesto. Bol to potok, nie vodopády. V tom istom čase sa otužovali ďalší 3 ľudia,” v ďalšom slede pokračovala, že “Som pripravená niesť zodpovednosť, ak som urobila niečo zakázané,” nakoniec sa chcela ospravedlniť “Osobne som bola vedomá len zákazu kúpania sa v plesách písala vzápätí na sociálnej sieti. Ospravedlňujem sa”  uzavrela poslankyňa s tým, že svoje konanie od samotného začiatku ľutovala.

POKUTA za kúpanie poslakyni OĽANO Romane Tabák ešte neprišla a opäť sa chystá do chráneného územia!

Poslankyňa NRSR sa svoj skutok snažila vysvetliť aj prostredníctvom instagramu.
Zdroj: ig Romana Tabák

Na pokutu čakala celé tri mesiace

Pri svojom počine zišla poslankyňa z turistického chodníka a za tento priestupok jej hrozila pokuta vo výške až 3319 eur. Tabák v auguste na otázky Zoznam.sk odpovedala, že na rozsudok Inšpekcie životného prostredia stále čaká. „Inšpekcia životného prostredia ma kontaktovala listom, v ktorom iniciovala prešetrenie zákazu pohybu mimo značeného turistického chodníka. Vysvetlenia som zaslala inšpekcii 13. augusta. Zatiaľ som ďalšie vyjadrenie nedostala,“ napísala zákonodarkyňa.

Návrat na MIESTO ČINU! Romana TABÁK príde opäť do prísne chráneného územia

Padol konečný verdikt

Po dlhých mesiacoch je ostro sledovaná tatranská kauza na konci. Poslankyňa si konečne môže vydýchnuť. Z hroziacej sumy 3319 eur jej nakoniec kompetentní z Inšpekcie životného prostredia stanovili výšku pokuty len 500 eur! “Dnes som dostala rozhodnutie, výška pokuty je 500 EUR + 16 EUR (trovy konania). Celú sumu som už uhradila bankovým prevodom,” reagovala na naše otázky zákonodarkyňa s tým, že celú sumu už zaplatila. Oslovili sme preto hovorkyňu Inšpekcie životného prostredia s tým, prečo bola nakoniec Romane Tabák uložená pokuta niekoľkonásobne nižšia ako jej na začiatku hrozila. Na odpovede stále čakáme.

Článok budeme aktualizovať..