Regióny Prešov

Stará Ľubovňa poteší milovníkov športu. Štartuje s výstavbou cyklotrasy pri rieke Jakubianka

Zdroj: staralubovna.sk

STARÁ ĽUBOVŇA – Mesto Stará Ľubovňa začína s výstavbou cyklotrasy pri rieke Jakubianka. Ako informuje radnica na svojej webovej stránke, v pondelok (26. 4.) došlo k odovzdaniu staveniska pod názvom Novostavba cyklochodníka na ulici Za vodou v Starej Ľubovni.

 

Víťazom verejného obstarávania sa stala miestna spoločnosť JUNO DS. Samospráva ozrejmila, že výstavba novej cyklotrasy sa realizuje vďaka finančnej podpore Prešovského samosprávneho kraja. Celkové rozpočtové náklady na cyklotrasu predstavujú sumu 109.000 eur, pričom spolufinancovanie mesta je vo výške 30 percent. Plánovaný čas realizácie tohto stavebného diela je tri mesiace, takže prví cyklisti by si mohli cyklotrasu užiť ešte koncom tohto leta.

Cyklistický chodník bude mať podľa mesta dĺžku necelých 514 metrov a šírku tri metre. Chodník sa bude začínať pri lávke pre peších cez rieku Jakubianka na sídlisku Východ a pôjde v smere k novovybudovanému juhovýchodnému obchvatu mesta. Súčasťou stavebného projektu je aj verejné osvetlenie po celej dĺžke cyklotrasy.

Mesto v súčasnosti rozbieha aj prípravu projektovej dokumentácie na prepojenie Starej Ľubovne a Novej Ľubovne cyklotrasou po oboch brehoch Jakubianky. „Lokalita pri rieke Jakubianka má v sebe veľký rekreačný potenciál. Okrem tejto a plánovanej cyklotrasy sa v lokalite veľmi dobre ujal projekt plážového ihriska a mini pláže. Nádejne sa ukazuje aj projekt bludiska zo živého plotu, ktorý má veľkú perspektívu byť zaujímavou atrakciou v meste,“ dodal primátor Ľuboš Tomko.