Regióny Prešov Top

ŠOKUJÚCE VIDEO Nebezpečná detská hra. Jej následky môžu byť tragické

Zdroj: FB / Polícia SR - Prešovský kraj

PREŠOV – Zábavka, ktorá môže skončiť tragédiou. Deti majú v poslednom čase novú hru, ktorou si krátia dlhé chvíle. Kratochvíľa je však rizikom pre ne samé a veľké patálie robí aj vodičom.

 

Polícia o prípade informovala na sociálnej sieti, kde zverejnila aj šokujúce video. To zachytáva niekoľko detí, ktoré naskočia na zadnú časť dodávky tak, že šofér na ne nemôže mať výhľad. Ten sa následne pohne. „Cieľom tejto nebezpečnej hry je čo najdlhšie sa udržať. Neuvedomujú si však ako sami seba ohrozujú a následným pádom riskujú minimálne vznik úrazu. Vodič pritom nič netuší,“ uvádza polícia.

 

Najhoršie na tom je, že potom, ako s auto rozbehne, deti z neho začnú postupne padať. Niektoré z pádov vyzerajú pritom hrozivo. Hranie tejto hry pritom nie je jednorázová záležitosť.

Zdokumentovaných je už viac prípadov. Jeden sa stal v obci Mirkovce a druhý v Chminianskej Novej Vesi. „V obidvoch prípadoch je z kamerového záznamu zrejmé, že deti spadli. Následkom pádu došlo k ich zraneniu. Jedno z nich muselo byť prevezené na ošetrenie do Košíc,“ uviedli policajti. Ako dodali, týmito prípadmi sa už zaoberajú v rámci priestupkového konania.