Šokujúca DRÁMA V NEMOCNICI pri ošetrení raneného chlapca! Zasahovala POLÍCIA: Vieme, čo sa stalo

VRANOV NAD TOPĽOU – Otec 13-ročného chlapca sa verejne sťažoval na údajne neposkytnutú zdravotnú starostlivosť na urgentnom príjme. Lekár ich vraj vyhodil z ambulancie. Nemocnica však v stanovisku vysvetľuje, že agresívny bol práve otec a poukazuje na problémové správanie sa pacientov.

Otec išiel so svojím dieťaťom na urgentný príjem v nemocnici vo Vranove nad Topľou. Podľa jeho slov nebol so správaním sa ošetrujúceho lekára spokojný. „Môjho 13-ročného syna vyhodil z ambulancie, že ho neošetrí a máme ísť preč. Keď sa jeho otec spýtal, čo si to dovoľuje, tak mu lekár povedal, že citujem: „Drž už hubu!“ uviedol otec na sociálnej sieti .

Doktor ich údajne nechcel nevyšetriť. „Pán doktor sa ešte aj začal smiať ako nepríčetný a povedal, aby „nebrechal“ a odišiel, že on ho neošetrí a basta,“ opísal situáciu. Syn mal mať úraz hlavy a keďže lekár, ktorý slúžil na oddelení operoval, mali čakať až tri hodiny na ošetrenie.

Otec mal byť agresívny

Podľa stanoviska nemocnice mal mať otec maloletého pacienta už pri príchode lekára arogantné správanie. „Maloletý pacient prišiel na urgentný príjem v sprievode otca. Doprovod pacienta, ako aj samotný pacient, sa už pri prvom kontakte so zdravotníkom správali agresívne a bránili službukonajúcemu lekárovi vo vstupe do ambulancie. Následne boli preto lekárom upozornení, aby sa upokojili a počkali na ošetrenie podľa poradia a naliehavosti ošetrenia na urgentnom príjme,“ uvádza v stanovisku pre Regióny.sk PR špecialistka z Penta Hospitals SK Bianka Krejčírová.

Otec privolal políciu

Otec však nemienil čakať, a preto mal ísť rovno na urgetný príjem. „V čakárni boli totiž okrem uvedeného pacienta a príbuzného aj ďalší pacienti. Na základe toho pacient s doprovodom odišli z čakárne urgentného príjmu priamo na chirurgické oddelenie, kde bol maloletý pacient ošetrený iným službukonajúcim chirurgom oddelenia,“ upresňuje ďalej Krejčíová.

Celá situácia bola veľmi vyhrotená, na miesto prišla aj polícia. „Medzičasom otec ošetreného pacienta privolal príslušníkov policajného zboru, ktorí realizovali u lekára urgentného príjmu dychovú skúšku s negatívnym výsledkom,“ opisuje ďalej priebeh incidentu.

Problémové správanie pacientov

Krejčíová pripomína pacientom, že v nemocnici sa zhodnotí zdravotný stav a pacienti idú podľa naliehavosti. Agresívne správanie pacientov či rodičov, celé ošetrenie len spomaľuje. „Celá vzniknutá situácia nás mrzí. V takýchto prípadoch je znova potrebné si uvedomiť, že na urgentnom príjme funguje triážny systém, čo znamená, že každý jeden pacient je okrem poradia ošetrený na základe naliehavosti zdravotného stavu. Agresivita zo strany pacientov a ich príbuzných je na pôde akejkoľvek nemocnice neprijateľná a navyše, celý priebeh ošetrovania pacientov len spomalí,“ dodáva na záver.

Len pred pár dňami došlo aj k fyzickému útoku na lekára:


HRÔZA V NEMOCNICI Partia ľudí fyzicky NAPADLA lekára priamo počas služby! Spôsobili mu ZRANENIA


 

Viac o téme: agresivita, lekár, nemocnica, urgentný príjem, Vranov nad Topľou

Súvisiace články