Regióny Prešov

Školy na Zemplíne sú v OHROZENÍ! Kvôli COVIDU museli zavrieť až deväť tried

Zdroj: pixabay.com

HUMENNÉ – Počet nakazených na východnom Slovensku stále stúpa. Nákaza sa podľa hygienikov prevažne šíri na hromadných akciách, v uzavretých priestoroch, ale aj v školách medzi žiakmi. Takáto situácia sa stala v Humennom, kde museli kvôli covidu zavrieť až deväť tried. 

 

Spomedzi miest a obcí troch okresov horného Zemplína evidujú najviac karantenizovaných žiakov v meste Humenné. Vyplýva to z informácií, ktoré poskytla Lenka Lesňáková, poverená vykonávaním funkcie regionálnej hygieničky Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Humennom.

“V okresoch Snina, Medzilaborce a Humenné je aktuálne desať tried v ZŠ v karanténe, a to deväť tried v okrese Humenné a jedna trieda v okrese Medzilaborce,” uviedla s tým, že zatiaľ v regióne neevidujú žiadnu materskú či základnú, ktorá by bola pre výskyt ochorenia covid-19 uzavretá úplne.

Ako Lesňáková doplnila, najviac tried, ktorým regionálny úrad nariadil pre nový koronavírus karanténu, je na humenskej ZŠ Pugačevova. Podľa informácií zverejnených na internetovej stránke mesta ich bolo k pondelku spolu šesť, žiaci štyroch z nich by sa k prezenčnému vyučovaniu mali vrátiť v utorok 28. septembra.