Regióny Prešov

Situácia v obci Soľ sa zlepšuje. V bytovke karantenizovanej pre COVID-19 sú už obyvatelia zdraví

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Roman Hanc

SOĽ – Obyvatelia bytového domu v rómskej osade v obci Soľ v okrese Vranov nad Topľou, ktorí boli pre výskyt ochorenia COVID-19 karantenizovaní, sú už zdraví. Preukázalo to víkendové antigénové testovanie. Ako pre TASR potvrdila Jana Gavaľová z obecného úradu, výsledky obecného testovania nasvedčujú tomu, že šírenie nového koronavírusu sa medzi obyvateľmi upokojilo.

 

“Mali sme osem pozitívnych prípadov, otestovali sme 988 ľudí,” uviedla s tým, že spomedzi 78 obyvateľov karantenizovanej bytovky sa nový koronavírus nepotvrdil u nikoho. Aj štatistiky Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Vranov nad Topľou nasvedčujú tomu, že šírenie ochorenia je medzi Soľanmi na ústupe. Kým prvý marcový týždeň evidovali hygienici v obci 55 pozitívnych osôb, uplynulý týždeň 22.

Obyvateľov bytového domu v rómskej osade karantenizovali začiatkom marca po tom, ako sa ochorenie COVID-19 potvrdilo u 34 spomedzi jej obyvateľov. V obci Soľ, s približne 2600 obyvateľmi, tvorí marginalizovaná rómska komunita asi polovicu.