Regióny Prešov

Situácia sa zlepšuje: Prezenčné vyučovanie bolo obnovené vo všetkých prešovských školách

Zdroj: TASR / Roman Hanc

PREŠOV – Prezenčné vyučovanie bolo v pondelok (17. 5.) na základe aktuálne platného COVID automatu obnovené vo všetkých školách v zriaďovateľskej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja. “V Prešovskom samosprávnom kraji sa tak otvorilo 72 stredných škôl. K bežnému režimu sa školy vrátili po siedmich mesiacoch,” uviedla hovorkyňa kraja Daša Jeleňová.

 

Ako ďalej povedala, pred nástupom do školy je potrebné podať čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti plnoletého žiaka, respektíve neplnoletého žiaka a zákonného zástupcu, a to cez konto Edupage alebo vyplnené a podpísané tlačivo doniesť pri nástupe do školy.

“Toto vyhlásenie žiaci nepredkladajú, pokiaľ budú v škole pravidelne. V prípade, ak by neboli v škole po sebe nasledujúce tri dni, ráta sa aj víkend, teda napríklad sobota až pondelok, v utorok už musia predložiť zase potvrdenie,” vysvetlila Jeleňová s tým, že ranné meranie teploty v školách ostáva v platnosti.

Odporúčané je tiež minimalizovanie zhromažďovania osôb pred strednou školou. Školské jedálne sú k dispozícii a otvorené sú aj školské internáty.