Regióny Prešov Bardejov

Situácia sa zhoršuje! Hygienici evidujú v okrese 670 pozitívnych prípadov

Ilustračné. Zdroj: TASR / AP

BARDEJOV – Hygienici z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Bardejove evidujú aktuálne 670 aktívnych prípadov ochorenia COVID-19 v okrese. V piatok ich bolo 678. Uviedla to regionálna hygienička Ivana Klobušovská.

 

“Regionálny úrad verejného zdtravotníctva so sídlom v Bardejove pravidelne hodnotí epidemiologickú situáciu prihliadajúc na viacero indikátorov vývoja ochorenia COVID-19 v danom okrese. Pri lokálnom zhodnotení epidemiologickej situácie berieme ohľad aj na zaočkovanosť, ktorá je v našom okrese nízka. Celková zaočkovanosť je 40 percent,” povedala Klobušovská a doplnila, že počet hospitalizovaných v Nemocnici s poliklinikou sv. Jakuba v Bardejov sa zvyšuje.

“Zatiaľ sme neprijali žiadne ďalšie opatrenia nad rámec. Riadime sa platnými vyhláškami Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia. Dôležité je dodržiavanie platných opatrení v súvislosti so zaradením okresu do tretieho stupňa ohrozenia a zodpovedné dodržiavanie izolácie,” zdôraznila Klobušovská a dodala, že ľudí prosí o zodpovednosť. V okrese podľa jej slov vykonávajú dôslednú kontrolu dodržiavania platných opatrení.