Regióny Prešov

FOTO Rusi si so Šarišských Michalian odviezli stovky vakcín Sputnik V

Zdroj: TASR / Milan Kapusta

ŠRIŠSKÉ MICHAĽANY – Zo závodu Imuna Pharm v Šarišských Michaľanoch v stredu ráno odviezli 600 ampuliek vakcíny Sputnik V. Ministerstvo zdravotníctva SR v utorok (27. 4.) informovalo, že si ich ruská strana odvezie na vlastnú kontrolu.

 

“Naložili sme pre ruskú stranu 600 ampúl vakcíny. Prišli pre to z DHL z Viedne, doručia to do Moskvy výrobcovi. Preprava sa deje pri teplotách nižších ako mínus 18 stupňov Celzia, ako predpisuje výrobca. To znamená, že doprava sa deje v chladenom aute a termoboxe, v ktorom je suchý ľad a kontrolovaná teplota,” uviedol predseda predstavenstva Imuna Pharm Juraj Kamarás. Priblížil, že sa postupovalo podľa vzorkovacieho plánu, ktorý stanovuje, akým spôsobom sa má robiť náhodný výber vzoriek.

Zdroj: TASR / Maroš Černý

Ministerstvo zdravotníctva SR informovalo, že 600 dávok vakcíny Sputnik V si ruská strana zo Slovenska odvezie na vlastnú kontrolu. Kontrola vakcín má trvať jeden mesiac a definitívne rozhodnutie o očkovaní Sputnikom u nás padne podľa rezortu zdravotníctva až po ukončení kontroly.

Slovensko si objednalo dva milióny vakcín Sputnik V. Nákup vyvolal pnutie vo vládnej koalícii, ktoré vyústilo do rekonštrukcie kabinetu.

Zdroj: TASR / Maroš Černý