MAMKA a zdravotná sestra Lucka NEČAKANE zomrela na Deň detí! Otec záchranár ostal na 3 deti sám, najmladšie je BÁBÄTKO

SPIŠ – Marko je zdravotnícky záchranár, jeho milujúca manželka Lucka pracovala ako zdravotná sestra. Obaja svoj život zasvätili pomoci pre iných. Osud však do života tejto rodiny zo Spiša kruto zasiahol. Otca Marka a malé deti pripravil o milujúcu manželku a matku. Lucka zomrela pri pôrode ich tretieho dieťatka.

Život sa tejto mladej rodinke prevrátil hore nohami na Deň detí 01. júna 2024. Lucka mala priviesť na svet ich tretie dieťatko. Pôrod bol ale veľmi komplikovaný a začal sa pre mladú mamičku boj o život. Napriek veľkému odhodlaniu svoj boj 35-ročná Lucia prehrala a svoju dcérku Karin Luciu už nebude môcť vychovávať.

Marko tak zostala na svoje tri malé deti sám. Okrem pár týždňového novorodeniatka mu radosť robí aj 12-ročná Tamarka a 8-ročný Jakubko. Otec však vie, že nasledujúce obdobie bude pre nich náročné.

Prosba o pomoc

Okrem finančného zabezpečenia sa Marko musí postarať aj o novorodenca. Musí si teda vybrať medzi prácou a starostlivosťou o deti. Voľba bola jasná. „Deti rastú, a novorodenec potrebuje celodennú starostlivosť, preto peniaze rodina potrebuje na zabezpečenie základných potrieb, keďže ocko nebude môcť chodiť do práce a svoj všetok čas bude venovať svojím deťom,“ uviedol autor zbierky na portáli Donio.sk.

Slovenská komora zdravotníckym záchranárov tiež vyzvala svojich skladovateľov na pomoc pre mladú rodinku, ktorá sa zo dňa na deň ocitla v náročnej situácii. „Je nás tu 11-tisíc, ak každý prispeje eurom, pomôžeme Markovi preklenúť toto ťažké obdobie, kedy nebude môcť chodiť do práce a bude sa starať o svoje ratolesti,“ píšu prosebne.

Pomôcť rodine môžete na cez portál Donio.sk.

Viac o téme: pomoc, rodinná tragédia, tragédia, zbierka

Súvisiace články