Regióny Prešov Top

Rekordný KRACH firmy za ťažké MILIÓNY! Stojí za ňou známy podnikateľ z mega kauzy: ZOMREL za záhadných okolností

Ilustračná foto. ZDROJ: Pixabay, úprava Regióny.sk

PREŠOV – Na východe Slovenska riešia krach, v ktorom ide o desiatky miliónov eur. Výrobca liekov, spojený s podnikateľom z emisnej kauzy, za sebou nechal spúšť a obrovské dlhy.

O konkurze výrobcu liekov Bene Pharma so sídlom v Prešove píše denník SME. Ako približuje, jeho problémy sa začali v čase, keď hlavným predstaviteľom firmy bol Rastislav Bilas (†48). Verejnosť si naňho môže pamätať ako na známeho aktéra emisnej kauzy. Zastupoval schránkovú firmu Interblue Group, ktorá od štátu mimoriadne výhodne kúpila tony emisií a obratom ich predali s obrovským ziskom. Štát tak prišiel o milióny eur.

Rekordný konkurz za desiatky miliónov

Ako píše denník, Bene Pharma definitívne skončila, pričom konkurzné spisy odhaľujú čudné podnikateľské kroky, ktorých výsledkom sú utopené milióny eur. Za pozornosť stojí napríklad nákup receptúr na lieky od prevádzkovateľa reštaurácií.

Firma postupne nakopila obrovské dlhy. Výška pohľadávok v prebiehajúcom konkurze dosiahla takmer 25 miliónov, čím sa zaradil medzi medzi najväčšie na Slovensku. Konkurzný správca našiel vo firme majetok za vyše pätnásť miliónov eur. Hodnotný je najmä súbor súbor dossierov, čo sú receptúry na výrobu farmaceutických prípravkov, za 8,5 milióna eur.

Podnikateľa zabila osudová chyba v garáži

Nehybné telo podnikateľa Rastislava Bilasa našli ležať pred dvomi rokmi v dome v Bratislave. Polícia spočiatku jeho smrť vyšetrovala ako usmrtenie, neskôr ale stíhanie zastavila. Ukázalo sa, že podnikateľa zabili emisie po tom, čo zrejme urobil osudnú chybu, priblížil portál tvnoviny.sk.

Rastislav Bilas (†48). Zdroj: TASR/Tomáš Halász

Tragédiu malo na svedomí hybridné auto, ktoré sa v garáži samo naštartovalo. V aute bol totiž prítomný kľúč a zapnutý pás. Hybrid si tak “myslel”, že je v premávke a stojí napríklad na červenej, a snažil sa vyrobiť a doplniť elektrinu. Podnikateľa tak otrávili výfukové splodiny.