Regióny Prešov

Problém prešovskej MHD s vodičmi. Frekventovaná linka premáva ako počas prázdnin

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Milan Kapusta

PREŠOV – Dopravný podnik mesta Prešov pristúpil od štvrtka k dočasnej zmene cestovného poriadku trolejbusovej linky č. 38. Dôvodom je výpadok viacerých vodičov v dôsledku ochorenia COVID-19. Informoval o tom hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek.

 

“Cestovný poriadok jednej z najfrekventovanejších prešovských trolejbusových liniek sa vrátil späť k prázdninovému režimu, čiže k 20-minútovému intervalu premávky. Aktuálne informácie o odchodoch spojov nájdu cestujúci v strednom stĺpci cestovného poriadku s názvom Pracovný deň – prázdniny. Vzhľadom na to, že na Prešovskej univerzite prebieha aj naďalej dištančná výučba, spoje tejto linky, ktoré do tejto oblasti premávajú, vykazujú nižšiu obsadenosť, a preto je možné pristúpiť k redukcii spojov bez zvýšených negatívnych dosahov na cestujúcu verejnosť,” uviedol Tomek s tým, že všetky ostatné trolejbusové a autobusové linky naďalej premávajú v nezmenenom režime.

Cestujúcu verejnosť zároveň ubezpečujú, že zmeny v cestovnom poriadku sú dočasné. “DPMP už niekoľko mesiacov eviduje výpadky vodičov, ktoré súvisia so šírením ochorenia COVID-19. Akútny nedostatok personálu sa prejavil najmä po prechode na školský režim premávky. Z tohto dôvodu momentálne nie je možné vykonávať plnú výpravu všetkých liniek MHD,” dodal Tomek.