Regióny Prešov

Prešovskí vojaci nakúpili pre miestnu fakultnú nemocnicu oxymetre

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Maroš Černý

PREŠOV – Prešovskí vojaci zorganizovali v uplynulých dňoch finančnú zbierku na kúpu oxymetrov pre Fakultnú nemocnicu s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

 

Ako priblížila, piloti prvej a druhej vrtuľníkovej letky z Prešova zaradzovaní do zmien leteckej pátracej a záchrannej služby spolu s ostatným personálom po konzultácii s nemocnicou pre ňu z vyzbieraných finančných prostriedkov nakúpili a odovzdali 20 pulzných oxymetrov. Tie budú slúžiť na meranie saturácie krvi kyslíkom, teda okysličovania organizmu pacientov. Podľa hovorkyne ide o dôležitý údaj najmä pri sledovaní vývoja stavu pacientov s ochorením COVID-19.

„Na našich vojakov som za všetko, čo robia pre Slovensko a jeho občanov v tomto náročnom období pandémie, nesmierne hrdý. Nielenže stovky profesionálov denne pomáhajú všade, kde je to potrebné, nad rámec tohto nasadenia ešte samostatne a iniciatívne hľadajú ďalšie možnosti, ako pomôcť vyťaženým slovenským nemocniciam, zdravotníckemu personálu a pacientom bojujúcim s ochorením COVID-19,“ vyzdvihol minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).