Regióny Prešov

Prešovskí poslanci sa budú zaoberať rozpočtom i výsledkami kontroly NKÚ

Zdroj: archív

PREŠOV – Prešovskí krajskí poslanci sa budú na svojom pondelkovom (29. 3.) zasadnutí okrem iného zaoberať úpravou rozpočtu, výsledkami kontroly Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) SR v súvislosti s využívaním finančných prostriedkov a majetku Prešovského samosprávneho kraja (PSK), ako aj vyhodnotením optimalizácie siete škôl v okresoch Bardejov, Prešov a Svidník. Zasadnutie sa uskutoční formou videokonferencie.

 

Ako TASR informovala hovorkyňa Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Daša Jeleňová, rokovať budú i o úprave rokovacieho poriadku zastupiteľstva, ktorý počíta aj s väčším priestorom pre verejnosť. Zaoberať sa budú tiež pripravovaným investičným zámerom – rekonštrukciou a modernizáciou Múzea moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach.

“Medzi dôležité body rokovania patrí protest prokurátora proti uzneseniu Zastupiteľstva PSK zo 14. decembra 2020, a to v súvislosti so sčítacou chybou pri schvaľovaní uzavretia zmluvy o dielo na výstavbu štadióna Futbal Tatran aréna v Prešove a k návrhu na schválenie financovania jeho výstavby,” povedala Jeleňová.

Okrem toho sa poslanci budú zaoberať cykloturistickými trasami v PSK, dopravou, integrovaným dopravným systémom, ale aj menovaním riaditeľa Energetickej Agentúry Smart Regiónu PSK.