Regióny Prešov

Prešovské linky nabiehajú na školský režim

Zdroj: TASR / Milan Kapusta

PREŠOV – Mestská hromadná doprava v Prešove bude od pondelka 3. mája premávať podľa cestovného poriadku platného pre školský pracovný deň. Dopravný podnik mesta Prešov doplní aj vybrané školské spoje. Informuje o tom web mesta.

 

“DPMP sa rozhodol pre prechod na školský režim premávky v plnom rozsahu už od pondelka aj napriek tomu, že Prešovský okres zatiaľ nie je v ružovej fáze, s ktorou súvisí aj zvýšená mobilita stredoškolákov,” uvádza mesto s tým, že cieľom tohto rozhodnutia je priniesť cestujúcim “očakávaný komfort” a vyhnutie sa ďalším zmenám v cestovnom poriadku po prechode okresu do ružovej fázy.

Od pondelka preto bude pre všetky spoje opäť platiť cestovný poriadok pre riadne školské pracovné dni. “Pre žiakov, ktorí sa vrátili k prezenčnej výučbe, budú naďalej k dispozícii školské spoje, ktoré budú premávať v plnom rozsahu vrátane doplnených trás spojov A a H,” doplnilo mesto.

Samospráva zároveň upozorňuje, že aktuálne odchody spojov nájdu cestujúci v cestovných poriadkoch na zastávkach po novom v ľavom stĺpci.