Prešovská nemocnica dnes obsadila posledné lôžko: Lengvarský zapája špeciálne ústavy

PREŠOV – Fakultná nemocnica s poliklinkou J. A. Reimana v Prešove v pondelok podvečer obsadila posledné voľné lôžko pre pacientov s ochorením COVID-19. Informoval riaditeľ nemocnice Ľubomír Šarník.
„Nemocnica nemôže aktuálne prijať žiadneho nového pacienta s ochorením COVID-19. Takýto pacienti budú presmerovaní do tých nemocníc na Slovensku, ktoré ešte budú mať voľné lôžka, a tých už dnes nie je veľa,“ skonštatoval Šarník.

Počas dňa bolo v nemocnici hospitalizovaných 203 pacientov s ochorením COVID-19 a všetkých lôžok je 249. V stredu ich nemocnica ešte mala 160.

Ministerstvo zdravotníctva v pondelok informovalo, že nemocnice v Prešovskom kraji hlásia kritický stav. V regióne boli k dispozícii už iba dve voľné lôžka s napojením na umelú pľúcnu ventiláciu. Ministerstvo, ktoré situáciu pozorne sleduje, preto podľa jeho hovorkyne Zuzany Eliášovej v spolupráci s Prešovským samosprávnym krajom a lôžkovými zdravotnými zariadeniami pre vážnosť situácie zapája od pondelka do pomoci v súvislosti s poskytnutím lôžok s prístupom k umelej pľúcnej ventilácii aj špecializované ústavy.

Šéf rezortu Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) v tejto súvislosti informoval, že o maximalizáciu kapacít pre pacientov s ochorením COVID- 19 nad rámec tretej fázy reprofilizácie požiadal rezort všetky zdravotnícke zariadenia v kraji. „Pripravujeme zapojenie aj mimorezortných zdravotníckych zariadení,“ doplnil.

Viac o téme: covid, koróna, lôžka, nemocnice, pacienti, umelá pľúcna ventilácia

Súvisiace články