Regióny Prešov

Prešovčanom prídu zásielky. Adresované sú z mestského úradu

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / Oliver Ondráš

PREŠOV – Mesto Prešov v týchto dňoch začína s expedíciou rozhodnutí o vyrubení miestnych daní a poplatku za komunálne odpady na rok 2021. Ako o tom informoval hovorca mesta Vladimír Tomek, doručovanie rozhodnutí sa uskutoční v spolupráci so Slovenskou poštou počas mesiacov máj a jún.

 

 “Cieľom postupného distribuovania rozhodnutí do domácností je eliminovať zhromažďovanie väčšieho počtu obyvateľov pri preberaní písomností na poštách, ako aj pri následnom uhrádzaní poplatkov,” povedal Tomek. Sadzby miestnych daní a poplatku za komunálne odpady sa podľa jeho slov v tomto roku nemenili.

 “Povinnosťou daňovníka a poplatníka je vyrubenú miestnu daň a miestny poplatok uhradiť v termínoch a splátkach, ktoré sú určené v rozhodnutí, respektíve jednorazovo uhradiť celú sumu v lehote prvej splátky. Pokyny k platbám sú uvedené v doručených rozhodnutiach. Žiadame obyvateľov, aby realizovali platby bezhotovostným prevodom,” vysvetlil hovorca mesta. V prípade, že obmedzenia súvisiace s pandémiou umožnia otvoriť pokladnicu mesta, bude možné uhradiť dane a poplatky aj osobne v mestskej pokladnici na Jarkovej ulici.