Regióny Prešov

Prešov je pripravený pomôcť občanom s rozvozom obedov či nákupom

Zdroj: pixabay.com

PREŠOV – Mesto Prešov je pripravené pomôcť s rozvozom obedov, ale aj nákupmi potravín a liekov ľuďom pozitívne testovaným na ochorenie COVID-19. Vláda SR prijala nové opatrenia a od pondelka (8. 3.) už nebudú môcť pozitívne testované osoby chodiť do obchodu či vychádzať z domu na rôzne účely. Navštíviť budú môcť v odôvodnenom prípade iba lekára alebo lekáreň. TASR o tom informovala tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová.

 

“Všetci občania, ktorí boli pozitívne testovaní na ochorenie COVID-19 a nemajú nikoho, kto by im pomohol s nákupmi, môžu kontaktovať zamestnancov mesta, ktorí im zabezpečia nákup potravín, liekov alebo prinesú obed,” uviedla.

Kontakty na jednotlivé denné stacionáre, ako aj kanceláriu sociálneho poradenstva nájdu záujemcovia na webstránke mesta. “Seniori alebo ťažko zdravotne postihnutí ľudia, ktorí nemajú prístup k internetu, respektíve sa sami nedokážu zaregistrovať na očkovanie proti ochoreniu COVID-19, sa môžu takisto obrátiť na kanceláriu sociálneho poradenstva na mestskom úrade alebo na ktorýkoľvek zo zverejnených kontaktov. Záujemcom, ktorí spĺňajú podmienky na očkovanie, poverení pracovníci pomôžu s registráciou prostredníctvom internetu a podajú im potrebné informácie súvisiace s očkovaním,” doplnila Šitárová.

Mesto v uplynulých dňoch zabezpečilo roznos viac ako 15 300 respirátorov seniorom s trvalým pobytom v Prešove podľa platných zoznamov. V niektorých prípadoch však poštové schránky neboli označené, preto ich nebolo možné doručiť.

“Prosíme týchto seniorov, aby zatelefonovali na mestský úrad alebo sa ozvali e-mailom a po zadaní mena a adresy bydliska im budú doručené respirátory dodatočne. Nárok na ne majú seniori, ktorí do 28. februára 2021 dovŕšili vek 65 rokov a majú trvalý pobyt v meste Prešov,” dodala Šitárová. Potrebné kontakty sú zverejnené na webstránke mesta.