Prepadol seniorku. Chcel od nej peniaze a ponúkal sex

SABINOV – Polícia v Prešove vyšetruje lúpežné prepadnutie 60-ročnej ženy zo Sabinova, zadržala už podozrivú osobu. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

 

K lúpežnému prepadnutiu ženy došlo v pondelok (4. 12.) krátko pred 22.00 h na ulici Matice Slovenskej v Sabinove. Na chodníku pred bytovkou ju na zem zvalil neznámy muž, pričom jej jednou rukou zakrýval oči a druhou ústa.

„Napadnutá žena sa napriek tomu snažila volať o pomoc. Muž od nej žiadal peniaze a ponúkal jej nemravné návrhy. Jeden z obyvateľov bytového domu postávajúci na balkóne toto konanie videl a začal na muža kričať. Ten sa zľakol a utiekol preč,“ uviedla Ligdayová s tým, že Sabinovčanka pri útoku utrpela viaceré odreniny a modriny.

Polícia v krátkom čase po čine zadržala 22-ročného muža z okresu Sabinov, podozrivého zo spáchania tohto trestného činu. „Okresný vyšetrovateľ v Prešove v prípade začal trestné stíhanie vo veci zločinu lúpeže, s podozrivým mužom vykonáva potrebné procesné úkony. Zákon pri zločine lúpeže stanovuje pre páchateľa trestnú sadzbu odňatia slobody na tri až osem rokov,“ dodala krajská policajná hovorkyňa.

Viac o téme: lúpež, muž, polícia, prepad, Sabinov, žena

Súvisiace články