Regióny Prešov Top

POSLEDNÉ zbohom Davidovi, ktorý sa ZAŽIVA PODPÁLIL: Srdcervúci NÁREK rodiny znel celým obradom

Na Davidovom pohrebe sa nezastavil plač. ZDROJ: D.K./FB

PREŠOV – Už nikdy nebudú žiť, ako predtým. Rodina, priatelia a spolužiaci sa dnes (8. júna) prišli naposledy rozlúčiť s Davidom († 23), ktorý sa z ich životov vytratil zo dňa na deň. Sám sa tak rozhodol urobiť posledný májový deň, kedy sa pred zrakmi desiatok ľudí zaživa podpálil pred miestnym gymnáziom. Prázdno, ktoré svojim odchodom zanechal, už v srdciach jeho najbližších nič nezaplní. 

 

David mal len 23 rokov, keď sa rozhodol dobrovoľne vziať si život. A to tým najkrutejším spôsobom. V stredu 31. mája sa na nádvorí Gymnázia Jána Adama Raymana na Mudroňovej ulici v Prešove polial liehovinou a zapálil. Policajti a privolaní záchranári pri ňom, podľa doterajších informácií, našli fľašku s alkoholom a sprej, pomocou ktorého mal tento hrôzostrašný skutok spáchať.

Horiaceho chlapca našli ako prví žiaci s učiteľkou počas hodiny biológie v školskej záhrade. Tí mu okamžite pribehli na pomoc. Vďaka nim sa horiaceho muža podarilo uhasiť ešte pred príchodom záchranných zložiek.

„Zasahujúci hasiči poskytli zranenej osobe predlekársku prvú pomoc a zabezpečili miesto pristátia vrtuľníka VZZS, ktorá si následne zranenú osobu prevzala do svojej starostlivosti,“ uviedla Miroslava Knišová z Krajského riaditeľstva HaZZ v Prešove.

ZOMREL David, ktorý sa ZAŽIVA PODPÁLIL! Prehovoril jeho známy, DESIVÉ DETAILY: Prečo chcel zomrieť v plameňoch?

Na miesto udalosti bol podľa jej slov privolaný aj zisťovateľ príčin vzniku požiaru, ktorý stanovil ako najpravdepodobnejšiu príčinu vzniku požiaru úmyselné konanie osoby. To len potvrdzuje to, že David mal tento čin vopred premyslený a naplánovaný. Čo ho však viedlo k takejto desivej a bolestivej smrti, sa už nikdy nedozvieme.

„Nikto nevie, čo sa v ten deň stalo. Nikto z nás. Len Boh,“ povedal farár hneď v prvých minútach Davidovho pohrebu. Pri týchto jeho slovách sa smútočnou sieňou rozozneli stony a srdcervúci plač jeho najbližších.

Galéria
Na Davidovom pohrebe sa nezastavil plač. ZDROJ: Mária Rusnáková
Na Davidovom pohrebe sa nezastavil plač. ZDROJ: Mária Rusnáková
Na Davidovom pohrebe sa nezastavil plač. ZDROJ: Mária Rusnáková
Na Davidovom pohrebe sa nezastavil plač. ZDROJ: Mária Rusnáková
navigate_before
navigate_next

So smrťou mladého človeka, ktorý mal celý život pred sebou, sa jeho rodina nikdy nezmieri. To, čo ho k tomuto činu viedlo, sa mnohí len domnievajú.

Podľa zdroja, ktorý z osobných dôvodov nechcel byť menovaný, bojoval David už dlhší čas s hlbokými depresiami. „Mal vraj psychické problémy,“ uviedol.

Nikto nič netušil

Jeho priatelia však do osudného dňa nič netušili. “Včera som s ním volal a bol v poriadku, a aj predvčerom som s ním bol, a nič nenasvedčovalo tomu, čo urobil. Som z toho veľmi šokovaný a veľmi ma to zasiahlo. Modlíme sa zaňho. Netušil som, že mal depresie, ktoré by viedli k niečomu takému,“ povedal pre zregionu.sk jeho dlhoročný kamarát.

David skonal 1. júna v košickej nemocnici v Šaci. “Pacient, ktorý bol včera vrtuľníkom leteckej záchrannej služby prevezený s ťažkými popáleninami a v bezprostrednom ohrození života na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie Nemocnice AGEL Košice-Šaca, napriek enormnej snahe celého lekárskeho tímu, dnes (1.6.) na poludnie, bohužiaľ, svojim zraneniam podľahol. Rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť,” oznámila hovorkyňa siete nemocníc AGEL SK Martina Pavliková.