Polícia zadržaných migrantov vykázala na päť rokov. Absolvovali aj PCR testy

ULIČ – Štvorici migrantov, ktorých hraničiari zadržali v nedeľu 7. marca v obci Ulič v okrese Snina, uložila polícia zákaz vstupu na územie SR a ostatných členských štátov EÚ na dobu piatich rokov. O ich nelegálnom prekročení štátnej hranice informovala hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance Agnesa Kopernická.

 

Ako uviedla, hraniční policajti z Uliča kontrolovali Sýrčana a troch štátnych príslušníkov Turecka na základe informácie od orgánov Štátnej pohraničnej služby Ukrajiny. Keďže migranti boli bez cestovných dokladov, predviedli ich na oddelenie s cieľom zistenia totožnosti. „V prítomnosti tlmočníka policajti vydali cudzincom rozhodnutie o zaistení na účel vrátenia podľa medzinárodnej zmluvy a rozhodnutie o administratívnom vyhostení,“ doplnila Kopernická.

Všetci cudzinci absolvovali RT-PCR test na ochorenie COVID-19 s negatívnym výsledkom. V zmysle dohody medzi Európskym spoločenstvom a vládou Ukrajiny o readmisii osôb ich v stredu 10. marca v popoludňajších hodinách odovzdali príslušníkom Štátnej pohraničnej služby Ukrajiny.

Viac o téme: cestovné doklady, COVID-19, hranica, hraničná polícia, migranti, negatívny výsledok, ochorenie, PCR testy, prekročenie, príslušník, Štátna pohraničná služba Ukrajiny, Turecko, vykázanie

Súvisiace články