Regióny Prešov Sabinov

Polícia obvinila dvoch mladíkov z Olejníkova zo zločinu vydierania. Za obeť im padol senior

SABINOV – Zo zločinu vydierania polícia obvinila dvoch mladíkov vo veku 15 a 21 rokov z obce Olejníkov v okrese Sabinov.

 

Ako TASR informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Prešove Daniel Džobanik, obvinená dvojica mala od októbra minulého roka až doposiaľ vydierať 68-ročného muža, tiež z obce Olejníkov.

“Vo večerných hodinách chodili k domu poškodeného, prevažne priamo pred dvere rodinného domu. Aby ich nebolo vidieť vytáčali zo závitu žiarovky a potom začali klopať a búchať na dvere, až pokiaľ muž neotvoril. Pod hrozbou násilia, vyhrážaním zabitím a poškodením domu ho donútili, aby im dal peniaze. Interval týchto ‘návštev’ sa stupňoval a opakoval. Z obavy o svoj život a majetok a vzhľadom na svoj vek a zdravotný stav im peniaze vydal. Celkovo obvinení muža obrali približne o 700 eur,” uviedol Džobanik.

Po vzájomnej spolupráci prešovských kriminalistov a policajtov obvodného oddelenia PZ v Sabinove boli obaja obvinení zadržaní a následne umiestnení do cely policajného zaistenia. “Vyšetrovateľ im následne vzniesol obvinenie a spracoval podnet na ich vzatie do väzby,” dodal Džobanik.