Regióny Prešov Kežmarok Top

Policajti obvinili CHLADNOKRVNÉHO VRAHA: Spravodlivosti unikal niekoľko rokov

Ilustračné foto. Zdroj: FB / Polícia Slovenskej republiky

KEŽMAROK – Východom Slovenska otriasla v roku 2015  chladnokrvná vražda pumpára. Nikto vtedy ani len netušil, že sa páchateľ pokúsi zastreliť aj ďalších ľudí. Až doteraz! Policajtom sa podarilo spojiť až tri prípady, kedy sa mal Kežmarčan Ján R. pokúsiť opäť zabíjať.

 

Prvá hrôzostrašná tragédia sa stala už v januári v roku 2015. Vtedy sa obeťou mal stať pumpár Erik K., ktorého páchateľ zastrelil na čerpacej stanici vo Veľkej Lomnici. Hoci táto vražda obyvateľmi otriasla, vtedy si ešte nikto nevedel predstaviť, žeby k niečomu podobnému mohlo dôjsť znova. 

Ďalší prípad, ktorí policajti pripisujú tomu istému páchateľovi, sa mal odohrať v roku 2017 v blízkosti obce Holumnica v okrese Kežmarok. Vrah sa vtedy pokúsil zastreliť Štefana B. a Danu F.. Posledný hrôzostrašný prípad, kedy sa chladnokrvnému vrahovi opäť podarilo zabiť človeka, sa stal v roku 2019. “Páchateľ v lesnom poraste v katastri obce Levoča strelnou zbraňou usmrtil Jozefa  L. Vecou sa zaoberala krajská kriminálka v Prešove,” informujú muži zákona na sociálnej sieti.

Policajti všetky tri prípady spojili

Po rokoch vyšetrovania sa policajtom konečne podaril posun a spojili tieto tri hrôzostrašné prípady. “Všetky tri skutky sa stretli v jednom bode až tento rok na základe dôkazov získaných v trestnej veci vyšetrovanej okresnou kriminálkou v Liptovskom Mikuláši. Tam totiž vyšetrovali útok na verejného činiteľa a nedovolené ozbrojovanie z júna tohto roku.” 

Ten istý páchateľ sa totižto rozhodol začať strieľať na dvojčlennú hliadku, ktorá ho chcela iba skontrolovať. “Aj v tomto prípade vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície okrasného riaditeľstva Policajného zboru v Liptovskom Mikuláši vzniesol obvinenie rovnakej osobe Ján R. z okresu Kežmarok,“ pre zoznam.sk to potvrdil policajný hovorca Michal Slivka.

Ako ďalej dodal, “vyšetrovateľ NAKA konanie o všetkých vraždách spojil na spoločné konanie. Páchateľovi za všetky skutky v prípade dokázania viny hrozí doživotný trest odňatia slobody. V súčasnosti sa už nachádza vo väzbe.”