Pani Anna ZÁHADNE zmizla: Hľadali ju v betóne aj v studni, nepomohla ani veštba 

NIŽNÁ SITNICA – Uplynulo už takmer desať rokov, čo pani Anna zmizla za záhadných okolností z obce Nižná Sitnica na východe Slovenska. V júli 2011 odišla z domu a viac sa nevrátila. Po viacerých neúspešných pátracích akciách sa zúfalá rodina obrátila aj na vešticu. Hrôzostrašná veštba hovorí o ohavnom čine a spôsobe ukrytia jej nebohého tela. Príbuzní vtedy ukázali prstom na jej vlastného syna Daniela. Roky plynuli a rodina či susedia doposiaľ nepoznajú dôvod jej zmiznutia a šanca na jeho objasnenie sa čoraz viac vytráca. O podozreniach, ale aj o tom, ako pani Annu vnímalo jej okolie, sa reportérka Zoznam.sk rozprávala so starostom obce Stanislavom Rakárom.

 

 

Annu Nedzbalovú, ktorá by dnes mala 70 rokov, poznali susedia ako priateľskú ženu, ktorá rada trávila čas vo svojej záhradke. ,,Mala talent na spev, maľovala kraslice, zapájala sa do aktivít obce. Žiadne problémy výtržníctva a podobných vecí sme s ňou nemali. Bola to normálna, slušná občianka,” priblížil kúsok z Anninho súkromia pre Zoznam.sk starosta obce Nižná Sitnica Stanislav Rakár, v ktorej žila dlhé roky. Idylka v Nižnej Sitnici sa však skončila po tom, čo Anna odišla na autobus a viac sa nevrátila. Susedia ju naposledy videli v júli 2011. O tom, že Anna bez stopy zmizla sa dozvedeli policajti až o dva mesiace neskôr, kedy si nevyberala dôchodok. Jej zmiznutie syn, ktorý u nej žil aj so svojou manželkou, nenahlásil skôr, pretože sa podľa informácií topky.sk domnieval, že išla za sestrou do neďalekej obce.

Anna Nedzbalová je nezvestná od roku 2011. Zdroj: Ministerstvo vnútra SR

Hrôzostrašná veštba

Polícia po Anne pátra už neuveriteľných desať rokov. Po niekoľkých neúspešných pokusoch požiadala o pomoc zúfalá rodina aj vešticu. Tá mala podľa informácií topky.sk vidieť Annin hrôzostrašný koniec. Nielenže predpovedala jej smrť, ale aj brutálny spôsob úkrytu jej nebohého tela. Za všetkým mal byť pritom jej syn Daniel.

Podľa veštby mala byť Anna zamurovaná do betónu v okolí domu. Rodina preto začala podozrievať Anninho syna Daniela, ktorý v tom čase pracoval na prístavbe, na ktorej akurát dokončoval betónovú dlažbu. Príbuzní s touto domnienkou opäť oslovili prešovských policajtov, aby začali konať.

Annin dom v Nižnej Sitnici zostal opustený. Zdroj: noviny.sk

Hľadali v betóne aj studniach

Po takmer troch rokoch od Anninho zmiznutia sa kriminalisti opäť vrátili do dedinky a brali „útokom“ všetko, čo im prišlo do cesty. Počas veľkej akcie prehľadali každý kúsok domu, v ktorom Anna žila, priľahlý dvor aj studne či šachty. „Policajti vykonali domovú prehliadku za účelom nájdenia tela nezvestnej osoby,“ uviedol v tom čase pre topky.sk prešovský policajný hovorca Daniel Džobanik. Pomocou termo zariadenia namerali aj podozrivé hodnoty v čerstvo vybetónovanej prístavbe, na ktorú upozorňovala aj veštica. Kriminalisti prevŕtali betón, no telo nezvestnej ženy nenašli. ,,Výsledky ani čiastočné informácie z vyšetrovania nemám. Keby to bolo čerstvé, tak nejaká šanca ju nájsť by možno bola, ale po takom čase si ľudia aj ťažko spomínajú na rôzne udalosti a to sťažilo prácu aj polícii,” povedal pre Zoznam.sk starosta obce Nižná Sitnica Stanislav Rakár.

Po Anne začala pátrať polícia až po dvoch mesiacoch od jej zmiznutia. Zdroj: TASR

Po Anne zostal v obci dvojpodlažný rodinný dom, v ktorom aktuálne nikto nebýva. O opustený pozemok spolu s nehnuteľnosťou sa stará Annina sestra, ktorá žije v susednej obci. ,,Rodina išla za prácou do Čiech. V obci sa však nezdržujú už dva – tri roky,” uzavrel starosta Rakár.

V prípade nezvestnej pani Anny bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Policajti aj zadržali jednu osobu, ktorú však po preverení prepustili. O koho malo ísť, polícia nešpecifikovala. ,,Pátranie po nezvestnej Anne N.  je doposiaľ vykonávané, trestné stíhanie v predmetnej veci bolo prerušené. Vzhľadom na aktuálnu situáciu vo vyšetrovaní nie je možné z taktických dôvodov  poskytovať akékoľvek ďalšie informácie k predmetnej veci,“ uviedla pre Zoznam.sk hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Susedia poznali Annu ako milú ženu, ktorá mala cit pre umenie. Zdroj: Google Maps

Mohlo by vás zaujímať:

Viac o téme: aktualizované, Anna Nedzbalová, autobus, autobusová zastávka, betón, daniel, hrôza, Humenné, Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Prešove, kriminalisti, nezvestná, Nižná Sitnica, obec, pátranie, polícia, pozemok, príbudní, prístavba, rodina, rodinný dom, sestra, Stanislav Rakár, starosta, studňa, syn, veštba, veštica, záhada, zmiznutie

Súvisiace články