Regióny Prešov Stará Ľubovňa

Pandemická situácia v Starej Ľubovni je kritická: Pribudlo 529 pozitívnych

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Jaroslav Novák

STARÁ ĽUBOVŇA – Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Starej Ľubovni eviduje v okrese, ktorý bol od pondelka  zaradený medzi čierne okresy podľa COVID automatu, 529 aktívnych prípadov ochorenia COVID-19. V piatok 15. októbra evidovali 204 aktívnych prípadov.

Ako uviedla regionálna hygienička Mária Mancalová, ide predovšetkým o rodinné šírenie a šírenie nákazy v zariadeniach pre deti a mládež. Ojedinele evidujú prípady importovaných nákaz či nákazy z pracovísk. “Naďalej pozorne sledujeme epidemiologickú situáciu, jej vývoj hodnotíme na dennej báze a v závislosti od toho prehodnocujeme prijatie potrebných protiepidemických opatrení na lokálnej úrovni,” povedala Mancalová.

Mapa okresov
zdroj: korona.gov.sk

Hygienici pravidelne vykonávajú kontroly zamerané na overenie dodržiavania opatrení, čo sa týka obmedzení prevádzok a obmedzení hromadných podujatí, ako aj kontroly zamerané na dodržiavanie izolácie alebo karantény. “Odporúčame ľuďom dodržiavať všetky aktuálne platné opatrenia a v prípade výskytu akýchkoľvek príznakov spojených s ochorením COVID-19 nech ihneď telefonicky, e-mailom alebo SMS správou kontaktujú svojho ošetrujúceho lekára, prípadne sa obrátia na príslušné RÚVZ,” doplnila Mancalová. Hygienici zároveň odporúčajú ľuďom, aby sa dali zaočkovať proti ochoreniu COVID-19.