Pandemická situácia v Ľubovnianskej nemocnici nie je až taká priaznivá

STARÁ ĽUBOVŇA – Pandemická situácia v Ľubovnianskej nemocnici nie je až taká priaznivá v porovnaní s okolitými nemocnicami. Uviedol to riaditeľ nemocnice Peter Bizovský s tým, že aktuálne tam je hospitalizovaných 12 pacientov s ochorením COVID-19, z toho dvaja sú na umelej pľúcnej ventilácii. Ako podotkol, ohniskami v okrese je mesto Podolínec a okolité obce Lomnička a Hniezdne, odkiaľ sú takmer všetci pacienti. Iba dvaja sú zo Starej Ľubovne.

 

V nemocnici je už rozbehnutá plánovaná operatíva. Tento týždeň otvorili ďalšie operačné a pôrodné sály na zrekonštruovanej časti oddelenia gynekológie a pôrodnice. „Vykonávať viac operácií nás limituje v tom, že nám chýbajú sestry anestéziologické, keďže musíme mať stále otvorené dve ARO – červené aj biele. To nám trochu odčerpáva sestry, aby sme naplno rozbehli operatívu,“ vysvetlil Bizovský.

Čo sa týka neoperačných lôžok, od pondelka (24. 5.) nemocnica znovu otvára neuorologické oddelenie aj fyziatrickú ambulanciu. Oddelenie dlhodobo chorých je však stále blokované covidovými pacientmi, keďže táto časť nemocnice bola reprofilizovaná. Bizovský pripomenul, že v Ľubovnianskej nemocnici aj naďalej platí zákaz návštev.

Viac o téme: ARO, COVID-19, Gynekológia, hospitalizácia, nemocnice, ochorenie, operatíva, pacienti, pandémia, pôrodná sála, porovnanie, rekonštrukcia, situácia, Stará Ľubovňa, umelá pľúcna ventilácia

Súvisiace články