Regióny Prešov Kežmarok

Páchateľ sa vydával za konateľa spoločnosti. Chcel získať peniaze

Ilustračná foto. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

KEŽMAROK – Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Kežmarku vedie trestné stíhanie vo veci trestného činu podvodu. Dopustil sa ho neznámy páchateľ, ktorý vystupoval ako konateľ spoločnosti z okresu Kežmarok a prostredníctvom mailu kontaktoval ekonómku tejto spoločnosti. Informovala o tom prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

 

Ako ďalej priblížila, páchateľ sa zaujímal o zostatok na účte spoločnosti a či môže ekonómka previesť 18 000 eur na ním určený účet. Účelom platby mal byť nákup technológie snímačov. Ekonómka bola presvedčená, že komunikuje s konateľom spoločnosti, preto platbu zadala. „Počas ich osobného pracovného stretnutia sa informovala ešte o uskutočnenej platbe, pričom jej konateľ oznámil, že o ničom takom nevie a že jej nedával pokyn na uskutočnenie transakcie,“ podotkla hovorkyňa.

Ekonómka okamžite kontaktovala banku a požiadala o zastavenie uvedenej platby. Túto operáciu sa ešte podarilo zrušiť a dotknutá spoločnosť tak o žiadne peniaze neprišla. Podľa slov Ligdayovej páchateľovi hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.