Regióny Prešov Top

Opitý mladík zrazil v Podhoranoch sedemročné dievča. Nemal ani vodičák

Ilustračná fotografia, Zdroj: FB / Polícia SR - Banskobystrický kraj

PODHORANY – Osemnásťročný mladík pod vplyvom alkoholu zrazil v Podhoranoch v okrase Kežmarok sedemročné dievča. TASR o tom informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová s tým, že muž z obce Podhorany bol obvinený z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, ktorého sa dopustil v sobotu (10. 4.) popoludní.

 

 „Mladík ako vodič bez príslušného vodičského oprávnenia viedol osobné motorové vozidlo po komunikácii v obci Podhorany, pričom počas jazdy narazil do sedemročného dievčaťa, ktoré stálo pred obytným domom na chodníku. Dievčatko spadlo na zem, vodič z miesta ušiel,“ opísala Ligdayová.

Policajná hliadka však vodiča vypátrala a podrobila dychovej skúške. Ako ozrejmila hovorkyňa, výsledok dosiahol hodnotu 1,6 promile. Pri dopravnej nehode dievča utrpelo úraz, ktorý si podľa predbežnej lekárskej správy vyžiada dobu liečenia približne štyri týždne.

Ligdayová dodala, že polícia vodiča obmedzila na osobnej slobode a umiestnila do cely policajného zaistenia. Prípad vyšetruje poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Kežmarku.