Regióny Prešov Vranov nad Topľou

OPITÍ nabúrali do elektrického stĺpa! Vraj nik z prítomných nešoféroval

ZDROJ: fb Polícia SR

VRANOV NAD TOPĽOU – Ľahké, ale aj ťažké zranenia štyroch obyvateľov obce Zámutov (okres Vranov n/Topľou) si vyžiadala havária, pod ktorú sa podpísal alkohol.

 

Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, doposiaľ neznámy vodič narazil v sobotu krátko pred treťou hodinou ráno s osobným vozidlom značky Renault do betónového stĺpa elektrického vedenia pred jedným z rodinných domov v obci. Po náraze  vozidlo otočilo,  stĺp sa po náraze zlomil a vyvrátil sa na vozidlo.  Pri dopravnej nehode došlo k zraneniu osôb.

“Dvaja muži vo veku  27 rokov  podľa predbežnej lekárskej správy utrpeli  ľahké zranenia, no tretí muž vo veku 24 rokov ako aj 27 ročná žena  (všetci pochádzajú z obce Zámutov)  utrpeli  ťažké  zranenia.  Na vozidle vznikla  škoda vo výške  cca. 3.000,-Eur, na  stĺpe elektrického vedenia škoda vo výške cca.10.000,-Eur,” informuje hovorkyňa.

Po dopravnej nehode bola u  účastníkov vykonaná dychová skúška, u prvého s výsledkom  viac ako 4 promile, u druhého s výsledkom viac ako  2 promile a posledný muž vo vozidle nafúkal viac ako 3 promile!  Dopravná nehoda je v štádiu šetrenia, preverujeme príčinu nehody, jej dôvody ako aj zavinenie.

“Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu vo Vranove nad Topľou v prípade vedie trestné stíhanie  pre prečin ublíženia na zdraví,” dodala Ligdayová.