Ochladenie udrelo v plnej sile. V Prešovskom kraji zaznamenali rekordne nízke teploty

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.

BRATISLAVA – Po extrémnych horúčavách z minulého týždňa zaznamenali dnes meteorológovia na severe Slovenska rekordne nízke teploty. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na sociálnej sieti informoval, že vo výške dva metre nad povrchom klesla do rána teplota v Poprade na 3,7 °C a v Kamenici nad Cirochou (okr. Humenné) na 6,3 °C. Pre obe stanice to znamená najchladnejšie ráno s dátumom 10. júla v histórii pozorovaní.

 

SHMÚ vysvetlil, že počas noci z utorka na stredu bolo na viacerých miestach Slovenska v chladnom vzduchu pri slabom vetre alebo bezvetrí vyjasnené. „Vytvorili sa tak dobré podmienky na radiačný pokles teploty vzduchu,“ uviedli meteorológovia s tým, že veľmi chladno bolo najmä v niektorých lokalitách Prešovského kraja. Okrem toho v Poprade dnes skoro ráno zaznamenali aj prízemný mráz. Vo výške päť cm nad povrchom tu teplota vzduchu klesla na -1,0 °C.

Viac o téme: chladné ráno, meteorológovia, Prešovský kraj, radiačný pokles teploty, SHMÚ, vietor

Súvisiace články