Regióny Prešov

Obyvateľom Mukačevskej ulice v Prešove obnovia dodávky plynu

Zdroj: TASR / Milan Kapusta

PREŠOV – Obyvateľom Mukačevskej ulice č. 9 a 11 v Prešove vo štvrtok obnovia dodávky plynu. K obmedzeniu došlo v súvislosti s plánovanými zemnými prácami po asanácii obytného bloku na Mukačevskej ulici č. 7, ktorý 6. decembra zničil výbuch plynu.

 

Ako TASR informoval hovorca spoločnosti SPP-distribúcia Milan Vanga, krízovým štábom boli požiadaní, aby čo najskôr obnovili distribúciu zemného plynu pre obyvateľov, ktorí boli od 10. decembra pre bezpečnosť pri búracích prácach bez plynu.

“Našou snahou bolo zaistiť maximálnu bezpečnosť obyvateľov počas búracích prác,” povedal Vanga. Obyvateľov dotknutej lokality upozorňujú, že obnovenie distribúcie plynu sa nezaobíde bez zvukov syčiaceho vzduchu, zápachu plynu a odorantu v ovzduší.

“Nepredstavujú však žiadne riziko vzniku havárie. Celý proces obnovy distribúcie plynu riadia zamestnanci SPP – distribúcie. Vopred sa ospravedlňujeme všetkým obyvateľom Mukačevskej ulice za dočasné zníženie komfortu,” dodal Vanga.

Výbuch plynu a následný požiar v 12-podlažnej bytovke na Mukačevskej ulici č. 7 na prešovskom sídlisku neprežilo sedem ľudí, jedna osoba je naďalej nezvestná. Nepodarilo sa ju nájsť ani počas doterajšej asanácie budovy. Bytovku začali búrať v pondelok (16. 12.) a skončili v stredu (18. 12.) popoludní. Krízový štáb napokon rozhodol, že je potrebné ju asanovať celú. Okrem zničenej bytovky museli svoje domovy dočasne opustiť aj obyvatelia viacerých okolitých domov. Tí sa však následne vrátili do svojich bytov.