Regióny Prešov Kežmarok

Obvinila mladíka z Huncoviec, mal sa s nožom vyhrážať chlapcovi zabitím

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / KR PZ v Košiciach

KEŽMAROK – Mladík z obce Huncovce, okres Kežmarok, sa mal podľa polície s nožom v ruke vyhrážať zabitím desaťročnému chlapcovi. Prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová informovala, že 15-ročného mladíka obvinil poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Kežmarku z prečinu nebezpečného vyhrážania sa.

 

„Obvinený mal v stredu (5. 6.) podvečer v uvedenej obci, v rómskej osade na Železničnej ulici, po požití alkoholických nápojov, naháňať s kuchynským nožom desaťročného chlapca. Zaháňal sa a kričal, že ho zabije. Po príchode policajnej hliadky na miesto, útočník zahodil nôž medzi rodinné domy a dal sa na útek,“ uviedla Ligdayová s tým, že mladíka zadržali.

Keďže kládol aktívny odpor, boli voči nemu použité aj donucovacie prostriedky v zmysle zákona. Hovorkyňa pokračovala, že pri dychovej skúške mu policajti namerali viac ako dve promile alkoholu „Konanie mladíka vzbudilo u chlapca dôvodnú obavu o život a zdravie. Zadržaného umiestnili do cely policajného zaistenia. Ak sa mu vina preukáže, vzhľadom na jeho vek mu hrozí trest odňatia slobody až na 18 mesiacov,“ uzavrela Ligdayová.