Regióny Prešov Top

OBROVSKÉ nešťastie: Mama s DCÉROU sa OTRÁVILI vo vlastnom dome! Žena zomrela, dcéra skončila v nemocnici

Ilustračné. Zdroj: Zoznam.sk / Maarty

PREŠOV – Len jeden moment, len pár nešťastných minút pripravili rodinu o milujúcu manželku a matku. Obrovská tragédia sa stala len pred niekoľkými dňami v Malom Šariši pri Prešove. Eva (†51) a jej 14-ročná dcéra Nelka sa vo svojom dome otrávili oxidom uhoľnatým. Mama toto nešťastie neprežila a dcérka je dodnes hospitalizovaná v nemocnici.

 

Ľudia túto tragédiu nechápu. Eva, ktorá len nedávno dovŕšila 51 rokov, v stredu podvečer navždy opustila svoju rodinu a priateľov. Vo svojom vlastnom dome sa otrávila oxidom uhoľnatým. Rodina totiž kúrila pomocou plynového kotla. Najhoršie na tom je, že v dome sa vtedy nachádzala aj jej 14-ročná dcéra Nelka, ktorá si ako prvá všimla, že niečo nie je v poriadku.

„Obe vraj boli na hornom poschodí, keď si Nelka uvedomila, že sa jej akosi točí hlava. Vtedy mama omdlela. Nelka chcela zavolať záchranku, no bola priotrávená tiež, takže sa k telefónu doplazila. Po schodoch sa dokonca doplazila aj k vstupným dverám, aby nechala otvorené pre záchranárov,“ povedal pre zregionu.sk rodinný známy.

Z posledných síl sa doplazila pre pomoc

Malá bojovníčka sa hodiny snažila, ako opakovane upadala do bezvedomia, doplaziť pre pomoc. Nakoniec sa jej podarilo privolať sanitku, no pre jej mamu, už bolo bohužiaľ neskoro.