Regióny Prešov

NEVÍDANÁ KRÁDEŽ! Vlámali sa do bytu a ukradli dlažbu

SNINA – Na  prelome rokov 2021 a 2022  došlo v jednom  bytov v Snine, ktorý slúži ako skladový priestor občianskeho združenia  ku krádeži. Vtedy  ešte  neznámy páchateľ neoprávnene vošiel do bytu a ukradol viac ako 170 m2 dlažby, čo predstavuje takmer 40 balíkov, a taktiež špárovaciu  hmotu.

 

Občianskemu združeniu vznikla celková škoda najmenej  600,-Eur.  “Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Snine v tomto prípade viedol  trestné stíhanie vo veci trestného činu krádeže a vykonával všetky potrebné procesné úkony smerujúce  k objasneniu skutku. Bolo zistené, že protiprávneho konania sa mali  dopustiť  dvaja Sninčania vo veku 22 a 25 rokov,” informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Uznesením povereného príslušníka im bolo vznesené obvinenie z tohto trestného činu spáchaného formou  spolupáchateľstva. Muži sa skutku dopustili po vzájomnej  dohode. Odcudzenú dlažbu  postupne odpredali ďalším osobám a  peniaze spoločne použili na kúpu alkoholu a cigariet.  Momentálne sú obvinení muži stíhaní na slobode.