Regióny Prešov Stará Ľubovňa Top

NEUVERITEĽNÉ VIDEO Vodiči to dávajú na ČERVENÚ, akoby práve zrušili všetky pravidlá o cestnej premávke

Zdroj: FB / Polícia SR - Prešovský kraj

STARÁ ĽUBOVŇA – Z tohto videa sa zakrúti hlava každému. Niektorí vodiči sa skutočne vyznamenali. Keďže medzi obcami Hniezdne a Kamienka opravujú až takmer štvorkilometrový úsek, čakať sa im zrejme nechce. Červená pre viacerých neznamená STOJ! V tomto prípade pre viacerých platí – čas je viac ako predpisy. Až pokiaľ sa niečo nestane.

 

Keďže cestári rekonštruujú dlhý úsek, červená na semafore svieti o niečo dlhšie. To vodičov znervózňuje aj napriek tomu, že s rekonštrukciou sa počítalo už nejakú tú dobu. Z priloženého videa vám zostane rozum stáť.

Zlomok sekundy

Polícia v tomto prípade apeluje na vodičov. Tí, ktorí nerešpektujú svetelnú signalizáciu, vytvárajú situácie, ktoré môžu skončiť fatálne. Svojím neuváženým správaním môžu zabrzdiť záchranárov či hasičov, ktorí môžu prevážať pacientom alebo smerovať k nehode.

Keďže práce na tomto úseku budú prebiehať v etapách až do októbra, polícia posilní hliadky. ,,Polícia bude v tomto úseku využívať aj inštitút objektívnej zodpovednosti. Vodičov žiadame o rešpektovanie svetelnej signalizácie a dopravného značenia v danom úseku,” dodala prešovská polícia.