Regióny Prešov

NEUVERITEĽNÉ! Mladík chcel PREPADNÚŤ dôchodkyňu na VOZÍČKU! Zľakol sa, keď začala kričať

Zdroj: pixabay.com

PREŠOV – Nechutného činu sa chcel dopustiť iba 19-ročný mladý muž, ktorý sa chcel vlámať do bytu starenky na invalidnom vozíku. K udalosti došlo v sobotu (9. 10.) po 17.00 h v jednom z bytových domov na Sídlisku III v Prešove. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove vedie  trestné stíhanie vo veci zločinu porušovanie domovej slobody. “Mladík vošiel do domu spoločne so 70 ročnou ženou,  ktorá  bola  na invalidnom vozíku. Prešli k výťahu, potom spolu na poschodie, kde žena vyšla z výťahu, za ňou vyšiel aj mladý muž.  Keď žena otvorila dvere bytu a chcela pomaly vojsť dnu, tento muž ju násilím  vtlačil do bytu a vošiel za ňou dnu.  Žena začala kričať na manžela,  ktorý  bol  našťastie doma, mladík sa zľakol a utiekol,” uviedla prešovská policajná hovorkyňa.

Bezprostredne po spáchaní skutku policajti vypátrali  muža, ktorý bol podozrivý z tohto konania, bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Dôkazná situácia umožnila 19-ročnému mužovi pochádzajúcemu z Veľkého Šariša vzniesť obvinenie za zločin porušovanie domovej slobody.   Okresný vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie.