Regióny Prešov Poprad Top

Netradičný snehuliak spôsobil rozruch. Riešiť ho prišla aj polícia

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay

POPRAD – Obľúbená detská zábavka počas zasnežených zimných dní sa tentoraz zvrtla a jej výsledok baví internet. Na sociálnych sieťach koluje fotografia netradičného snehuliaka v tvare mužského pohlavného údu. Sprevádzaná je vtipnými komentármi a postrehmi ľudí.

 

Neštandardný snehuliak mal narobiť rozruch v Poprade. V posledné dni sme na Slovensku zaznamenali výdatnú snehovú nádielku, ktorú mal „miestny umelec“ využiť na naozaj netradičné dielo. Zo záberu je zrejmé, že svojou výškou presahovalo aj príslušníkov policajného zboru.

 

Netradičný snehuliak sa stal na sociálnych sieťach rýchlo predmetom vtipov. Zdroj: FB / Nekŕmte nás odpadom

Záber sa rýchlo stal populárnym na sociálnych sieťach a kopiť sa k nemu začali komentáre a postrehy ľudí. „Ak bude mať toto dielo úspech, verím, že umelcov bude viac a to po celom Slovensku nielen v Poprade. Už len priaznivé podmienky pre tvorbu,“ píše Jozef. Ivo zasa svojského snehuliaka okomentoval ako „stav situácie na Slovensku v skratke.“ Gabriela poznamenala, že v tomto prípade „orgán vyšetruje orgán.“

„Zbúrať či nezbúrať? To je otázka,“ pýta sa pre zmenu Miriama.

V komentároch sa objavilo tiež viacero narážok na vládu či jej predsedu Igora Matoviča (OľaNO).

Fotografia sa stala na internete rýchlo populárna a okrem komentárov si vyslúžila aj stovky zdieľaní.

“Na Obvodnom oddelení  PZ Poprad je na základe oznámenia vykonávanie objasňovanie priestupkov proti občianskemu spolunažívaniu, ktorého sa mali dopustiť 3 osoby v súvislosti so stavbou predmetného snehuliaka v meste Poprad,” uviedol pre Zoznam.sk Daniel Džobanik z prešovskej krajskej polície. Podozrivé osoby sú už podľa jeho slov stotožnené. “V prípade preukázania viny týmto páchateľom hrozí uloženie sankcie v zmysle Zákona č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov,” doplnil Džobanik.