Regióny Prešov Top

Natália (26) je NEZVESTNÁ už 12 dní! Nevedia ju nájsť ani vo vode, ani na súši

Natália Vermičáková zmizla na Domaši. Foto: Polícia SR

PREŠOV – Dnes je to presne dvanásť dní kedy okolití svedkovia naposledy videli nezvestnú 26 – ročnú Natáliu. Mladá športovkyňa vplávala 5. augusta do stredu vodnej nádrže Domaša na žltej nafukovacej loďke. Odvtedy sa pod ňom akoby zľahla zem.

Natáliu Verčimákovú naposledy videli z okoloidúcej plachetnice. Svedkovia opísali, že ju ešte videli veslovať na žltej nafukovacej loďke, Neskôr asi o pol hodinu, videli už iba prázdnu loďku.

Hasiči stále Natáliu nenašli. Zdroj: Pohotovostný pátrací tím

Potápači zo Záchrannej brigády Humenné Natáliu od jej zmiznutia intenzívne hľadajú či už vo vode alebo na súši. Bohužiaľ, zatiaľ bez výsledkov. „Odo dňa, kedy bola mladá žena nahlásená ako nezvestná osoba, prehľadávajú danú lokalitu naši potápači každý deň. Nezvestnú sme hľadali aj na súši, bohužiaľ neúspešne,” informuje veliteľ Pohotovostného pátracieho tímu Košice Juraj Pulščák. Pohotovostný pátrací tím sa tomuto prípadu aj naďalej intenzívne venuje, zbiera všetky dôležité informácie, ktoré následne posúva záchranným zložkám. Rodine by sme chceli vyjadriť obrovskú podporu a veľa síl. Všetci veríme v šťastný koniec,“ dodáva Pulščák.

MLADÁ ŠPORTOVKYŇA je stále NEZVESTNÁ! Potápači hľadajú krásnu Natáliu už piaty deň

Hľadali ju aj vrtuľníkom

Okrem potápačov už skoro dva týždne prehľadávajú Domašu a jej okolie aj krajskí policajti. “V danej veci sa aktuálne vykonáva pátranie po nezvestnej osobe, po ktorej sa intenzívne pátra. Sú  preverované všetky informácie týkajúce sa nezvestnej ženy, boli vyhodnotené kamerové záznamy a vyťažené osoby, ktoré ju poslednýkrát videli, pravidelne sa prehľadávajú brehy vodnej nádrže Domaša služobným člnom. S vrtuľníkom  boli vykonané prelety nad vodnou nádržou, zatiaľ bezvýsledne. Všetky nové skutočnosti k nezvestnej osobe sa preverujú formou operatívnych previerok. Pátranie bude prebiehať až do vypátrania osoby,” uviedla krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Natália Verčimáková zmizla na Domaši pred 11 dňami.
Foto: Polícia SR

Modrooká Natália má na pravej ruke ramena tetovanie psa o veľkosti 10 cm, v oblasti chrbtice tetovanie 2 ihlany v tvare kosoštvorca so znakmi o veľkosti približne 15 krát 5 centimetrov.

Výška, váha aj postava Natálie sú neznáme. Mladá športovkyňa má blond vlasy a modrošedé oči. Na sebe mala v čase jej zmiznutia oblečené béžové krátke nohavice a ružovú mikinu.

Veci mladej ženy našli pri vode pod bývalou chatou Veterán ulica Surfistická.

Ak uvidíte, nájdete hľadanú osobu ihneď volajte linku polície ( 158).

TRAGÉDIA nezvestného Tomáša: Najskôr ho videli v televízii, o pár hodín prišla zdrvujúca správa