Regióny Prešov

Národný týždeň manželstva v Prešove ponúka online školu tanca i poradenstvo

Zdroj: pixabay.com

PREŠOV – Online škola tanca, poradenstvo, či beseda je časť programu, ktorý v Prešove od pondelka ponúka Národný týždeň manželstva (NTM). Program sa z dôvodu pandémie ochorenia COVID-19 koná online formou. V rámci podpory podujatia bude do nedele (14. 2.) osvetlené priečelie budovy historickej radnice a vodárenskej veže na červeno. TASR o tom informovala tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová.

 

“Jednou z noviniek je možnosť nechať si počas týždňa od pondelka do nedele (14. 2.) posielať motivačné SMS – Manželský budíček. Stačí sa zaregistrovať a každé ráno príde záujemcom motivačná SMS s tipom, ako prebudiť to krásne v manželstve či ako spestriť bežný deň,” uviedla Šitárová. Podľa jej slov nebude chýbať ani Dobrá rada, teda individuálne poradenstvo pre manželov.

“Počas NTM budú k dispozícii poradcovia z rôznych oblastí manželského života. Poradenstvo bude prebiehať dištančnou formou, bez osobného stretnutia. Manželia spolu alebo len jeden z nich môžu kontaktovať vybraného poradcu alebo poradcov podľa určených dní a hodín každého z nich. Je možné ich kontaktovať vopred e-mailom a dohodnúť si s nimi čas, keď sa im budú venovať. Projekt Dobrá rada však nie je zameraný na dlhodobé poradenské služby. Je to priestor na konzultáciu, poskytnutie informácií, nasmerovanie, vyjasnenie si ďalších krokov na úspešné riešenie problému či krízovej situácie,” vysvetlila šitárová.

Ako povedala, organizátori podujatia prosia manželov, aby rešpektovali súkromie poradcov a nekontaktovali ich mimo NTM či mimo zverejnených hodín bez ich súhlasu.

Súčasťou programu, ktorý je zverejnený na webstránke mesta, sú aj online škola tanca, beseda o rodinnej politike, svätá omša, kvíz či vyhlásenie výhercov fotosúťaže.

Nad podujatím prevzali záštitu primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová a predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský.