Regióny Prešov Poprad

Národná diaľničná spoločnosť obnoví protikoróznu ochranu zábradlí na diaľničnom moste pod Tatrami

Ilustračné foto Zdroj: TASR/Dano Veselský

MENGUSOVCE – Od pondelka 17. júna od 7.00 h bude obmedzená doprava na diaľnici D1 pod Tatrami. Národná diaľničná spoločnosť (NDS) totiž obnoví protikoróznu ochranu zábradlí na diaľničnom moste pri Mengusovciach. Obmedzenie potrvá do 13. júla a práce budú realizovať v štyroch etapách. Informovali o tom z odboru marketingu a komunikácie NDS.

V prvej etape bude zriadené pracovisko v pravom jazdnom pruhu ľavého jazdného pásu v smere do Popradu, nasledovať bude ľavý pruh a potom pravý a ľavý pruh pravého jazdného pásu v smere do Prešova. Doprava bude vedená vo voľnom jazdnom pruhu popri pracovisku, resp. vo vedľajšom pruhu.

NDS apeluje na motoristov, aby dodržiavali obmedzenia súvisiace s opravnými prácami a najmä rešpektovali rýchlostné limity. “Záleží nám totiž nielen na bezpečnosti motoristov, ale aj na zachovaní bezpečnosti našich pracovníkov v teréne. Prosíme, buďte obozretní a ohľaduplní voči nim. Najčastejším dôvodom nehôd, často aj smrteľných, je totiž práve nepozornosť alebo nerešpektovanie predpísanej zníženej rýchlosti,” uzatvára NDS.