Regióny Prešov Gelnica Krásno nad Kysucou

NAKA zasahovala v okrese Gelnica. Dôvodom je pokus o vraždu z roku 2013

Zdroj: FB / Polícia Slovenskej republiky

GELNICA – Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahovala v stredu spolu s prešovským pohotovostným policajným útvarom v okrese Gelnica. V obci Jaklovce zadržali R. V., obvineného z objednávky úkladnej vraždy. TASR o tom informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

 

Zadržaný muž sa jej mal dopustiť v štádiu pokusu formou účastníctva ešte v roku 2013. Miestom vraždy mal byť kopec Jahodná pri Košiciach. “Vzhľadom na prebiehajúce procesné úkony viac informácií nie je možné poskytnúť,” poznamenal Slivka. Za tento skutok už boli odsúdení jeho vykonávatelia. Strelec Róbert Nigut na 25 rokov odňatia slobody a vodič pri pokuse vraždy, Gabriel Hojsák na 15 rokov odňatia slobody.

Hojsáka, vodiča člena východoslovenského gangu okoličányovcov Róberta Niguta, odsúdil v stredu na svojom verejnom zasadnutí Najvyšší súd (NS) SR za vraždu v štádiu pokusu spolupáchateľstvom. Po odsúdenom Nigutovi sa stále bezúspešne pátra a pred rokmi bol na neho vydaný európsky a medzinárodný zatykač. Rovnako sa pátra aj po bosovi skupiny Okoličánym.