Regióny Prešov

Nadácia PSK pre podporu rodiny rozdelila rodinám v núdzi 11.700 eur

Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

PREŠOV – Nadácia Prešovského samosprávneho kraja (PSK) pre podporu rodiny opäť rozdeľovala finančné prostriedky. Pomocnú ruku poskytla 15 rodinám v núdzi z Prešovského kraja a rozdelila medzi ne viac ako 11.700 eur. TASR o tom informovala Lea Heilová z oddelenia komunikácie a propagácie Úradu PSK.

 

Prvé tohtoročné hlasovanie o rozdelení finančných prostriedkov členmi Správnej rady Nadácie PSK pre podporu rodiny prebiehalo per rollam, prostredníctvom online formulára. V troch prípadoch išlo o rodiny, kde v priebehu pol roka došlo k úmrtiu živiteľa rodiny. Matka tak zostala sama aj so školopovinnými deťmi. Nadácia týmto rodinám prispela najmä na základné potreby pre domácnosť a školské výdavky. Nadácia PSK podporila aj onkologického pacienta, ktorý sa po návrate z Českej republiky nemal kam vrátiť. Finančné prostriedky mu tak pokryjú mesačný pobyt v domove ošetrovateľskej starostlivosti.

“Žiadostí o podporu sme mali viac, osem z nich sme však nemohli ani zaradiť do hlasovania, keďže išlo o rehabilitačné pobyty, ktoré by rodiny v tomto období nevyužili. Žiadatelia sa však nemusia báť, posudzovať ich budeme na ďalšom zasadnutí správnej rady. Finančné prostriedky sme naopak rozdelili rodinám, ktoré postihla tragédia v podobe straty blízkeho človeka. Dúfam, že táto peňažná výpomoc im pomôže aspoň trochu zmierniť neľahkú situáciu, v ktorej sa ocitli,” uviedol predseda PSK Milan Majerský. Príspevok od nadácie pomôže rodinám z okresu Levoča, Sabinov, Poprad, Medzilaborce, Prešov, Svidník, Stropkov a Kežmarok. Tie ho využijú na zabezpečenie základných potrieb do domácnosti, na zdravotné a školské pomôcky, nevyhnutnú rekonštrukciu či splatenie dlhov.