Regióny Prešov

Na šachovom turnaji v Prešove očakávajú organizátori rekordnú účasť

Zdroj: pixabay.com

Prešov – Na prelome júla a augusta sa v Prešove už po trinásty raz uskutoční šachový turnaj Prešov OPEN. Organizátori očakávajú rekordnú účasť. TASR o tom informovala tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová.

 

Organizátori z usporiadajúceho klubu PŠK Tatran Dason Prešov na čele s Jaroslavom Bánocim a Miroslavom Kováčikom, hlavným rozhodcom turnaja, pripravujú turnaj v sedemkolovom formáte.

“Aj napriek tomu, že organizátori  očakávali z dôvodu pandémie nového koronavírusu nižšiu účasť ako v minulých rokoch, podľa doterajších informácií to vyzerá na rekordný počet šachistov. Doposiaľ sa prihlásilo už 77 hráčov, z toho je najpočetnejšia zahraničná ekipa (13 hráčov) z blízkeho Poľska na čele s mladým FM (Fide majster) Damianom Lewtakom a minuloročným víťazom Ryzsardom Kasperekom,” uviedla Šitárová.

Ako ďalej povedala, v najbližších dňoch organizátori očakávajú prihlášku Thea Ciccoliho z Francúzska, ktorý v posledných dvoch rokoch obsadil tretie a druhé miesto a je už vo svojich 16 rokoch aj vďaka mame, rodáčke od Prešova, stálicou turnaja s osemnásobnou účasťou.

Pre bezpečnosť hráčov i divákov organizátori upozorňujú na zvýšené hygienické opatrenia. Do hracích priestorov budú môcť diváci vstupovať iba s ochrannými rúškami na tvárach a po dezinfekcii rúk.

Podujatie sa uskutoční od piatka (30. 7.) do nedele (2. 8.) v jednom z hotelov na Hlavnej ulici v Prešove.