Regióny Prešov

Na Lomnickom štíte namerali ráno rekordných mínus 28,5 stupňa Celzia

Zdroj: TASR / Oliver Ondráš

BRATISLAVA – V piatok ráno namerali meteorológovia na Lomnickom štíte mínus 28,5 stupňa Celzia. Vyrovnal sa tak rekord z roku 2001. Pri vetre s priemernou rýchlosťou 89 kilometrov za hodinu tam bola pocitová teplota až mínus 50 stupňov Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na sociálnej sieti.

 

Veľmi chladno bolo počas minulej noci a ráno podľa SHMÚ aj v Hajnáčke v okrese Rimavská Sobota. Namerali tam až mínus 24,4 stupňa Celzia. “V nižších polohách bolo veľmi chladno aj v Hrabušiciach v okrese Spišská Nová Ves. Teplota tu klesla na mínus 22,8 stupňa Celzia,” priblížili meteorológovia.

Počas najbližšej noci budú na našom území v nižších a stredných polohách s veľkou pravdepodobnosťou ešte lepšie podmienky na pokles teploty ako počas minulej noci. “Je dosť pravdepodobné, že teplota klesne v niektorých dolinách výnimočne až na úroveň okolo mínus 27 stupňov Celzia. Priaznivé podmienky na dosiahnutie takejto teploty sa v rámci nižších polôh očakávajú predovšetkým na Gemeri,” avizuje SHMÚ.