Na dodržiavanie karantény v rómskej osade dohliadajú policajti aj vojaci

SAČUROV – Na dodržiavanie karantény v rómskej osade v obci Sačurov v okrese Vranov nad Topľou dohliadajú od štvrtka rána policajti, popoludní hliadky posilnia i vojaci. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

 

Ako uviedla, asistenčné úlohy v prospech policajného zboru bude na mieste od popoludňajších hodín vykonávať deväť profesionálnych vojakov z Michaloviec. Podľa slov starostu obce Petra Baráta sú od rána na mieste policajti. Ako spresnila prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, na dodržiavanie nariadenej izolácie marginalizovanej komunity bude dohliadať päť policajných hliadok v nepretržitom režime po celú dobu karantény.

O uzatvorení rómskej osady s približne 750 obyvateľmi rozhodol v stredu okresný krízový štáb. Ten zasadal po tom, ako sa potvrdila pozitivita na ochorenie COVID-19 u 113 spomedzi 414 otestovaných osôb.

Prednosta vranovského okresného úradu Alfonz Kobielský v stredu (3. 2.) avizoval, že vzhľadom na absentujúce príznaky ochorenia medzi testovaným obyvateľstvom podrobia niekoľkých z nich aj vyšetreniu RT-PCR testami. Ako vo štvrtok potvrdil pre TASR Barát, presnejšie testovanie ráno absolvovalo päť vybraných osôb.

Viac o téme: Alfonz Kobielský, COVID-19, dodržiavanie, dohliadanie, izolácia, karanténa, marginalizovaná komunita, ochorenie, osada, PCR testy, policajsné hliadky, prednosta, Rómovia, Sačurov, testovanie

Súvisiace články