Regióny Prešov

Na bezpečnosť prešovských školákov na cestách dohliadajú mestskí policajti

Zdroj: FB / Polícia SR - Banskobystrický kraj

PREŠOV – Prešovskí mestskí policajti dohliadajú na bezpečnosť školákov na cestách. Podľa hovorcu mesta Vladimíra Tomeka každé ráno dávajú pozor na to, aby sa žiaci bezpečne dostali na vyučovanie, najmä v čase dopravnej špičky.

 

“Mesto má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti 12 základných škôl. Viaceré z nich sa nachádzajú v blízkosti frekventovaných ciest, na ktorých je v ranných hodinách zhustená premávka. Radnica preto v snahe predchádzať nebezpečným situáciám na cestách posiela do terénu mestských policajtov, ktorí asistujú žiakom pri prechádzaní cez priechody pre chodcov,” uviedol Tomek. Spomenutú činnosť zabezpečuje každé ráno počas dní školského vyučovania osem až desať mestských policajtov.

“Mesto má vytypovaných štyri až päť najfrekventovanejších priechodov pre chodcov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti základných škôl, kde príslušníci mestskej polície asistujú žiakom pri prechádzaní cez cestu medzi 7.30 až 8.00 h,” vysvetlil Tomek. Činnosť mestskej polície na priechodoch pre chodcov sa podľa jeho slov stala v Prešove už zaužívaným zvykom nielen na začiatku septembra, ale počas celého školského roka. Mesto však zároveň apeluje aj na vodičov motorových vozidiel, aby v blízkosti škôl a školských zariadení zvýšili opatrnosť a prispôsobili tomu aj svoju jazdu autom.