Regióny Prešov

Mladý Popradčan si poriadne zavaril! Šoféroval pod vplyvom alkoholu a počas zákazu

Ilustračné. Zdroj: www.thinkstockphotos.com

TREBIŠOV – Trebišovskí dopravní policajti obvinili z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a marenia výkonu úradného rozhodnutia 21-ročného muža z Popradu, ktorý v stredu 11.mája krátko pred 23. hodinou bez príslušného vodičského oprávnenia a pod vplyvom alkoholu viedol nákladné motorové vozidlo zn. Iveco po štátnej ceste I/19 v smere od obce Dargov na Sečovce v trebišovskom okrese.

 

Pri odbočke k rybníku ho zastavila policajná hliadka Obvodného oddelenia PZ Sečovce, ktorá počas kontroly zistila, že vodič má uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá do januára 2023. Jeho dychová skúška mala pozitívny výsledok, a to 0,69 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,44 promile.  Policajti muža na mieste obmedzili na osobnej slobode a následne bol umiestnený do cely policajného zaistenia.

“Počas vyšetrovania bolo zistené aj to, že obvinený 21-ročný Popradčan k používaniu motorového vozidla nemal súhlas. Vec prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Trebišove, ktorý po vykonaní potrebných úkonov vzniesol obvinenie 21-ročnému mužovi aj pre trestný čin neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla. Mladý Popradčan sa pred jazdou zmocnil nákladného motorového vozidla zn. Iveco  v areáli jednej z  firiem v Poprade bez vedomia a súhlasu vlastníka vozidla,” informovala policajná krajská košická Hovorkyňa Jana Mésarová.

Obvinenému mužovi za tieto skutky hrozí po dokázaní viny trest odňatia slobody na jeden až 5 rokov. Vyšetrovateľ PZ spracoval podnet na vzatie obvineného muža do väzby.