Regióny Prešov

Mladík sa s hranolom v ruke vyhrážal policajtom zabitím

Ilustračná foto. Zdroj: FB / Polícia SR - Bratislavský kraj

HUNCOVCE – Obvineniu z prečinu útoku na verejného činiteľa čelí 25-ročný mladík, ktorý sa v sobotu 5. júna vyhrážal v obci Huncovce v okrese Kežmarok policajtom, že ich zabije. V ruke pritom držal masívny drevený hranol, informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

 

Ako uviedla, policajná hliadka preverovala v sobotu v podvečerných hodinách v osade v Huncovciach oznámenie o priestupku proti občianskemu spolunažívaniu. “Policajti vyzvali miestneho 25-ročného Mariana, aby upustil od svojho protiprávneho konania, nakoľko v ruke držal masívny drevený hranol, ktorým ohrozoval okolostojacich obyvateľov osady,” priblížila. Keďže sa jeho správanie následne “vystupňovalo”, pričom sa zabitím vyhrážal i samotným policajtom, použili proti nemu donucovacie prostriedky.

“Marian bo zadržaný a bol umiestnený do cely policajného zaistenia,” doplnila Ligdayová s tým, že policajný vyšetrovateľ spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby. Ak sa mu vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.