Regióny Prešov Kežmarok Poprad

METEOROLÓGOVIA VARUJÚ Silné dažde zasiahnu východ, vydali výstrahu druhého stupňa

Zdroj: pixabay.com

VÝCHODNÉ SLOVENSKO – Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu pred dažďom vo viacerých mestách východného Slovenska. Najviac dažde zasiahnu okresy Poprad a Kežmarok. Tam zatiaľ platí výstraha druhého stupňa do 17. hodiny.

 

„V týchto okresoch sa ojedinele očakáva výskyt intenzívneho dažďa s úhrnom zrážok 15 – 30 mm. Vzhľadom na už spadnuté zrážky predstavuje tento úhrn zrážok zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaný úhrn a intenzita zrážok sú v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerné a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká,” informujú meteorológovia.

Pre okresy Poprad, Kežmarok, Stará Ľubovňa, Gelnica, Spišská Nová Ves, Levoča a Košice-okolie, povodie Bodvy, bola vyhlásená aj hydrologická výstraha prvého stupňa. Zatiaľ do 21.00 hod.

Pre všetky ostatné okresy Košického a Prešovského kraja zatiaľ platí výstraha pred dažďom prvého stupňa. „V týchto častiach východu sa ojedinele očakáva výskyt dažďa s úhrnom zrážok 25 – 40 mm. Časť zrážok môže spadnúť pri búrkach. Tento úhrn zrážok predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaný úhrn a intenzita zrážok sú v danej ročnej dobe a oblasti bežné, ale môžu spôsobiť škody menšieho rozsahu,” udáva SHMÚ.